Kanospektakel Ruurlo 2005

DEMONSTRATIES IN ZWEMBAD ?DE MEENE? IN RUURLO.

Vrijdag 24 juni stond al enige tijd in de agenda, als de avond waarop we in het Zwembad de Meene in Ruurlo, als attractie bij het afsluiten van de zwemvierdaagse een demonstratie kanopolo zouden geven. De waterpoloclub BRC Schuurman (een fusie van Roderlo Ruurlo en Schuurman Borculo) had ons uitgenodigd. Na enig overleg, zouden ze twee glijgootschansen bouwen, zodat we naast het kanopolo ook kinderen kunnen laten varen en laten glijden met de kano?s. Dankzij de hulp van de familie Sterne, Westerink, Groeneveld en van Capelleveen, hadden we genoeg mensen om deze demonstraties succesvol te laten zijn. De week ervoor, hadden we iets dergelijks in het zwembad van Laren gedaan, maar nu hadden we ook een forse glijschans, die zeker niet onderdeed voor die van onze vereniging in Lochem aan de Berkel. De fotoborden met fotomomenten van 2004, kwamen nu ook weer goed van pas en ook hadden we de video met filmfragmenten van Neuss, Scheveningen en Kanopolo in Lochem paraat.

Om een lang verhaal kort te maken, we hadden te maken met een grote hoeveelheid kinderen, volwassenen en zelfs een oma die wel van de glijgoot af wilde. Rijen dik en zo zijn we zeker 2 uur bezig geweest. De leden van de Waterpoloclub wilden natuurlijk ook van die hoge glijgoot af en ontdekten snel dat dat een forse plons geeft. (Zie fotosessie). Na al dit spektakel volgde een kanopolo- wedstrijd, die absoluut het bekijken waard was. Waar de behendigheid en ervaring van onze leden duidelijk werd, bleek evenzo, dat wij niet zo goed kunnen gooien als die waterpolo?rs. Die waterpolo?rs ontdekten, dat als je probeert een forse worp te maken, de wet van actie=reactie opgaat en dat je dan plots omkantelt. Het was een zeer vermakelijk schouwspel, waar zeker 50 toeschouwers van genoten. De plaatselijke krant plaatste een mooie foto en we hadden zelf ook een mooie avond, die met een drankje met de waterpolo?rs werd afgesloten. Dat leverde ons ook de mogelijkheid op, om in het zwembad het Galgenveld in Borculo, samen met hen eens een activiteit te organiseren. Iets voor volgend jaar.

Ruurlo – Spectaculaire kanodemonstraties in zwembad De Meene besloten vrijdagavond de 32e avondzwemvierdaagse van zwem- en polovereniging Roderlo. Op uitnodiging van Roderlo verleende kanovereniging Njord uit Lochem zijn medewerking aan de demonstratie die naast kanovaren in een kajak ook uit een kanopolo wedstrijd tussen Njord en leden van Roderlo bestond. Ook het publiek mocht deelnemen aan de demonstratiewedstrijd.

Kanovereniging Njord uit Lochem bestaat dit jaar 25 jaar. Regelmatig verzorgt de vereniging demonstraties. Een van de honderd tellende vereniging is Eric van Cappeleveen uit Ruurlo. Vrijdagavond zorgde de Ruurlo?r samen met enkele leden van Njord dat er volop gekanood kon worden in het kleine bassin van het zwembad.

Speciaal voor de demonstraties had Roderlo in samenwerking met Njord zowel bij het kleine als grote bassin een schans gebouwd waarvan de kano?rs in het water konden glijden. Dat leverde spectaculaire acties op. Na afloop van de zwemvierdaagse werd in het grote bassin een kanopolo wedstrijd tussen leden Njord en Roderlo gespeeld. Njord speelt niet in competitieverband kanopolo. In wedstrijdverband wordt het spel vijf tegen vijf gespeeld zonder vaste doelverdediger. De bal mag zowel met de hand als met de peddel worden gespeeld. De bal moet binnen drie seconden worden gespeeld. Tijdens de demonstraties en het kanopolo sloeg mening kano?r omver met zijn boot.

Aan de 32e avondzwemvierdaagse van Roderlo namen vorige week in totaal 260 deelnemers deel. Dat viel gezien de zomerse weersomstandigheden de Breedtesportcommissie van Roderlo, die de zwemvierdaagse organiseerde, een beetje tegen. De Ruurlo?rs Wim Faber, Fien Venderbosch en Betsy Haverkamp sloegen geen enkele editie over. Het drietal was voor de 32e achtereenvolgende jaar van de partij. Kinderen tot 12 jaar moesten gedurende vier avonden telkens 300 meter zwemmen om voor een medaille in aanmerking te komen. Deelnemers ouder dan 12 jaar moesten 450 meter afleggen.

Maar zes deelnemers lieten zich tijdens de vierdaagse sponsoren voor het Ronald McDonald Kinderfonds. Het fonds is de overkoepelende organisatie van de Ronald McDonald huizen waar ouders van ernstig zieke kinderen, die in de nabijheid van ziekenhuizen zijn opgenomen, kunnen logeren.

? Contact Elna, 30-06-2005