Mijmering – Sep/Okt 2005

MIJMERINGEN VANUIT DE KANO.
Onze vereniging kent, wat betreft het toervaren, ook een soort zomervakantie, Zo begin juli tot eind augustus, is er gewoonlijk niets te beleven. Dit jaar was de zomerstop wat korter, doordat er in juli en augustus nog kano-activiteiten waren in het zwembad te Vorden. Maar het toervaren lag bijna twee maanden stil.
Op 3 juli was er nog een tocht op de IJssel en op 29 augustus de eerstvolgende tocht, bij Zwolle. Zo?n lange periode zonder varen met Njord, inspireert soms iemand tot eigen initiatief.
Zo ronselde Eric van Capelleveen begin juli nog wat mensen bij elkaar, om op een mooie zomeravond een tochtje op de IJssel te varen. Ik was graag meegegaan, maar smoesjes zoals drukte en oppas regelen, hielden mij daarvan af. Lidy, daarentegen, was wel van de partij en zij was niet de enige. Het aantal deelnemers ( acht personen) zou een Njord-activiteit niet misstaan. Het was mooi weer (zie de foto?s op de site) en naar ik van Lidy heb vernomen, was het een leuk uitje op het water met een lange nadronk bij Ren? Meulenbeek.
Bijna ieder??n heeft de vakantie weer achter de rug. Wij hebben dit jaar de vakantie doorgebracht in het dorpje De Vegt. Voor de onwetenden, het ligt tussen Apeldoorn en Teuge. We hebben daar twee weken op het huis gepast van Lidy?s zus. Nou ja huis, het is eigenlijk een klein boerderijtje met twee paarden, schapen, geiten en kippen. Met natuurlijk ook nog een hond en een kat.
Het was dus ook een vakantie van losse dagjes uit. Zo zijn we enkele malen naar Bussloo geweest.
Eindelijk, want dat was in al die jaren dat we in Zutphen wonen nog maar ??nmaal voorgekomen.
Ik moet zeggen, het was er mooi en het water was zeer helder. Eigenlijk net wat te ver weg, maar je zou er ook prima kunnen oefenen met kanotechnieken.

We zijn ook een dagje naar de Veluwezoom geweest. We hebben getracht de poema te spotten, maar ook wij hebben geen uitsluitsel kunnen geven over wat er daar rondsluipt op de Veluwe. Jammer dat ze het dier willen vangen. Wat wilde dieren op de Veluwe is best wel lekker spannend. Zolang het maar geen Grizzly?s zijn, dat is misschien wel wat te spannend. Deze zomer zijn op Alaska twee rugzaktrekkers door een Grizzly gedood en in de VS ook zelfs een trimmer.
Maar van poema?s schijnen ze daar zelfs in woonwijken niet op te kijken. Dus zijn we hier in Nederland eigenlijk maar watjes.
Als kano?rs hebben we eigenlijk niet met gevaarlijke dieren te maken. Of het zouden zwanen moeten zijn, daar gaan sterke verhalen van in het rond. Sommige van onze leden schijnen er zelfs voor om te lopen, met de kano. Haaien komen we niet tegen, of het zou met het brandingvaren moeten zijn.
Maar ja, de voor de mens gevaarlijke haai komt niet naar de Noordzee. Nog niet tenminste, maar we weten niet wat er met al die klimaatverandering in het verschiet ligt. Maar hou je het bij toervaren, dan kun je theoretisch ??n haaiensoort ontmoeten, en dat is de ?stierhaai?. De enige soort, die zowel in zoet als zout water kan leven. Je hebt dan ook wel meteen de gevaarlijkste onder je bootje zitten. Samen met de ?tijgerhaai? is deze haai het beruchtst om het aanvallen van mensen. Wel gesignaleerd in Nederland is de ?bijtschildpad?. Kan wel meer dan een halve meter groot worden en er gaan verhalen rond dat het beest lelijk kan bijten. Twee jaar terug heeft een boswachter in de Alblasserwaard er eentje gezien en laatst vond men er nog ??n in de IJssel bij Deventer.
Maar goed, voorlopig nog geen gevaarlijke roofdieren in Nederland, laat staan in onze achtertuin. Wat we wel veel in onze achtertuin tegenkomen zijn kikkers en vooral padden. Zo begin juli was de dril van de padden weer massaal uitgekomen en wemelde het van de kleine padjes in onze tuin. Eigenlijk kon je niet door de tuin lopen zonder een slagveld aan te richten. Padjes van amper een centimeter lang. De kinderen waren er druk mee in de weer. Ze werden opgepakt en sprongen dan weer van hun handen af. Ze maakten een val, die voor ons vergelijkbaar is met de Eiffel- toren en sprongen vervolgens gewoon weer in het rond. Dat zijn dingen, die ik niet snap, hadden we maar wat meer van de dieren weg. Zou heel wat traplopen schelen.
Maar goed, na deze ?Jan Wolkers en zijn achtertuin? (hebben jullie zijn boekenweekgeschenk trouwens al gelezen? Leuk boek hoor, dat lekker weg leest) nog even een vooruitblik op de rest van dit jaar. Want we hebben nog wat moois in het vat, wat betreft het varen. Het weekendje Biesbosch eind oktober. Dat was al weer enkele jaren geleden. Een prachtig natuurgebied, waar we ?s avonds gezellig rond het kampvuur kunnen zitten. En ?s morgens in plaats van douchen gewoon een duik in het water, ja dat kan ook in oktober.
Toch maar een weekendje sport overslaan?