Home
 Nieuws
 Onze Vereniging
 Activiteiten
 Fotoboek
 Gastenboek
 Overig
 Archief
 Contact

Lkv-Njord.nl :: Artikel: 764

  Verslag: Progo River, Java, Indonesie

Progo River, Java, Indonesie

Door: Leo de Jong - maandag 26 juli 2010 om 10:29:14 - Categorie: verslag

Oefenen met wildwatervaren met doe je niet voor niks. Voor het werk zit ik weer enkele weken in Indonesië, te weten in Yokya op Java.
Door de week hard werken, maar het weekeinde ? Omdat het al mijn vierde bezoek is, heb ik de stad wel gehad. Na wat googlen vindt ik een organisatie die een raft trip aanbiedt. In april had ik ook al geprobeerd een trip te boeken, maar toen ging het niet door; er waren toen geen andere geïnteresseerden.
Nu dus weer niet, maar na lang praten bleek het mogelijk om een 2 persoons raft te regelen. Kayaken is echt onmogelijk, wordt mij wederom verzekerd. Toch geboekt, we zien wel.
 
Vanaf het hotel word ik opgehaald door de auto van reisagentschap. Chauffeur en  gids/vertaalster. Drie kwartier rijden naar begin van rivier. Op de afgesproken plek staat alleen een ‘fixer’, een lokale tussenpersoon die ons weer verder brengt naar het begin van de rivier. Aldaar 3 man, Toto, CD en ….Vandaag zijn 6 mensen aan werk geholpen omdat ik wil kayakken. Er ligt een twee persoonsraft en twee safety kayaks klaar. Ze weten niet wat ze horen als ik zeg dat ik wel in de kayak wil. Ik blijk de eerste buitenlandse toerist die niet raft maar kayakt.
 
We beginnen met warming up ( daar kunnen we bij Njord nog wat van leren!) , en vervolgens gezamenlijk bidden om de riviergod goed te stemmen. Brabbel, brabbel, brabbel, Amen.
 
En dan echt water op, gelijk de Welcome Rapid, een stevige III+ . Ik zit in een riverrunning Fluid, veel volume en daardoor, mij onbekend , soepel de rivier afstuiterend. Ik kreeg als alternatief voor de Fluid nog wel een echte playboat aangeboden, maar dat heb ik maar even gelaten voor wat het was. Ik heb tenslotte geen idee wat me te wachten staat en een rivierbeschrijving bestaat hier niet.
Hoewel ik ondertussen geleerd heb dat je in Indonesie geen ‘ nee’ zegt, was mijn keus voor de volumeboot toch duidelijk overgekomen. Het water is zo warm dat je geen wetsuit nodig hebt, wel met gevolg dat aan het eind van de dag mijn armen en kop knalrood zijn.
 
In een gat, aan het einde van een heel lange, vrij heftige rapid, ga ik toch om. Ik rol goed, vaar verder, alleen…….waar is mijn helm? Gelukkig spoelt die verderop uit. Toch net niet zoals het hoort.
 
Toto heeft leren wildwatervaren in Nieuw Zeeland en is nu bezig met het opzetten van een kayakschool in west Java. Vanwege een cursus van zijn vrouw was hij toevallig in Yokya. En dus werd hij opgetrommeld. Puur mazzel. Door de jungle varen in tropisch warm water is eigenlijk geen straf. Ik denk dus dat ik contact met Toto houdt.
 
De tocht is goed verlopen. Geen dankgebed, maar verplicht een klein boompje planten bij het dorpje waar we aan land gaan. In een privé huisje in dit piepkleine dorp aan het water, kunnen we ons wassen in de mandi.
En daarna natuurlijk eten, want dat hoort in Indonesië er altijd bij. Rijst, kip en hete prut.
 
Eigenlijk wil ik deze rivier best nog een keer varen.
 
En Njord?  Die reserveert al jaren geld om in een clubhuis te investeren. Kunnen we dat niet wat grootser aanpakken ? En meer maatschappelijk-verantwoord ons geld besteden ? Java? Ideetje……..? Volgende ALV eens bespreken ?

Geschreven door Leo de Jong




<< Terug

Tools

 Deze Pagina

 Print Printvriendelijke Pagina
 Print Pagina Printen

 Website

 RSS Feed Rss Feed
 Contact Contact

 Statistieken

 6 Unieke Views

 77 Views

 2010-09-05 Laatste Bezoeker


 Sponsoren

 
Kanosport Zwalker

De Kanoshop

Dekamarkt Lochem

[ Contact | Sitemap | Kopieerrecht | Webdesign | Webmaster ] Rss xml


© 2004-2010 Lkv-Njord